Je absolventem Přírodovědecké fakulty UK Praha. Má celoživotní zkušenosti s předáváním výsledků vědy formou přednášek široké veřejnosti. Dlouhodobě působil jako přednášející na různých vysokých školách, během své mnoholeté praxe prezentoval vyžádané příspěvky na nespočtu mezinárodních kongresech i domácích konferencích. Zároveň je neúnavným popularizátorem vědy, zejména laická veřejnost ocení jeho schopnost vysvětlit složité vědecké teze jednoduchým způsobem, tak aby byly pro cílovou skupinu snadno pochopitelné.
Svými příspěvky se aktivně zapojuje do činnosti v mezinárodních organizací např. Ramsarské konvence, CSRO v Austrálii, jeho přednášky byly prezentovány v poslední době např. na konferenci OSN o vodě v New Yorku, na konferenci v Research Centre ISPRA v italském Milanu, v době pandemie poskytoval on-line příspěvky např. pro GBH Forum Network, Boston, Massachusetts, SIWI world water week Stockholm a mnohé další. Je častým členem vědeckého výboru mezinárodních konferencí. Garantuje každoroční konference tematicky zaměřené na problematiku životního prostředí ve spolupráci s městem Třeboň pro pracovníky státní správy. V rámci projektů TAČR ve spolupráci s Pedagogickou fakultou JČ univerzity a přednášel o úloze vegetace a utváření klimatu pro školy a státní správu. Je spoluautorem učebních textů a vysokoškolské učebnice Mokřady.
V posledních letech se odborně věnuje vývoji a využití instrumentace pro hodnocení distribuce slunečního záření v krajině (měření v terénu, techniky dálkového průzkumu země) a přímému efektu hospodářských zásahů v krajině na vodní oběh, distribuci teplot a tím na místní a globální klima. Jako člen mezinárodního týmu se podílel na vypracování materiálu o funkci lesa v místním a globálním klimatu a v oběhu vody, podílel se na je spoluautorem učebních textů pro vzdělávání žáků, studentů, pedagogů a pracovníků ve státní správě k tématu Sluneční energie - voda v krajině – vegetace.
Vystudoval ČVUT v Praze, postgraduální studium absolvoval na Turkmenské akademii věd. Pracoval ve Fyzikálním ústavu AV ČR, v Botanickém ústavu AV ČR v Třeboni, později ve společnosti ENKI. Dlouhodobě spolupracuje s ČVUT na společných projektech a jako lektor vede odborné semináře. Během své dlouholeté praxe přednášel na mnohých mezinárodních vědeckých konferencích i odborných seminářích pro praktické zájemce.
V rámci projektů TAČR ve spolupráci s Pedagogickou fakultou JČ univerzity přednášel o využití sluneční energie v technických a přírodních systémech. Je spoluautorem učebních textů a vědeckých publikací. Velkým přínosem je multidisciplinární propojení technických a biologických oborů. Jeho odbornou specializací je využití solární energie, vývoj a konstrukce systémů s koncentrací solární energie, hybridních fotovoltaických a fototermálních systémů a jejich měření. Věnuje se termografii, mechanické a optické konstrukci detektorů slunečního záření, IR, spektrofotometrii, Fresnelovým čočkám a jiným lineárním optickým rastrům. Je spoluautorem několika patentů.
Vystudoval Univerzitu v Lionu ve Francii obor ekologie, navazující studium management přírodních zdrojů absolvoval v Leicester, UK obhajobou práce „Toky fosforu v povodí řeky Tana Keňa“. Nastoupil na postdoktorandskou praxi v oboru biochemie ve švýcarském centrum pro vědu a technologie, EAWAG-ET v Kastanienbaumu.
Od roku 2008 pracuje na univerzitě v Kalábrii v Itálii. Vedle pedagogické činnosti pracoval pro ministerstvo životního prostředí v Itálii, předsedal pracovní skupině, která vytvořila „Pokyny o úloze mokřadů k Rámcové směrnici o vodě“, oficiální dokument vydaný v roce 2004 Evropskou radou ministrů pro vodu podle Rámcové směrnice o vodě 2000/60.
Koordinoval několik mezinárodních projektů rozvojové pomoci v Africe, je spoluzakladatel iniciativy Naivasha Basin Sustainability Initiative, komunitní organizace, která se věnuje vědeckému zkoumání, řízení a školení o udržitelném využívání přírodních zdrojů v povodí Naivasha v Keni. Výsledky své práce prezentuje také na mezinárodních vědeckých fórech a je spoluautorem dalších vědeckých publikací.
Vystudovala fyzickou geografii a geoekologii na Univerzitě Karlově v Praze, kde také v roce 2008 ukončila Ph.D. V letech 2005-2006 zastávala pozici ve Výzkumném ústavu meliorací a ochrany půdy, v.v.i. jako technik vědy a výzkumu. Od roku 2006 pracuje v obecně prospěšné společnosti ENKI v Třeboni.
Pět let působila jako odborná asistentka na Fakultě životního prostředí České zemědělské univerzitě, od roku 2021 částečně i na Jihočeské univerzitě v Českých Budějovicích. Její specializací je fyzická geografie a geoekologie, dálkový průzkum Země, GIS a termovize, dále krajinná energetika, tepelné ostrovy měst, setrvalé hospodaření v krajině. Metody DPZ rozvíjela při řešení EU projektů. Své profesní aktivity uplatňuje v různých národních či mezinárodních projektech (odborné řešení i administrace), publikacích i přednáškách.
Dlouhodobě se věnuje studiu ekologie obnovy a řízení přírodních zdrojů v afrotropických a středomořských povodích, hodnocení ekosystémových služeb a ochrany biodiverzity v rámci projektů EU.
Vystudoval v roce 2001 DIS. VYŠŠÍ ODBORNÁ ŠKOLA VODNÍHO HOSPODÁŘSTVÍ A EKOLOGIE VODŇANY studijní obor Vodní hospodářství a ekologie; 2007 ING, JIHOČESKÁ UNIVERZITA V ČESKÝCH BUDĚJOVICÍCH, ZEMĚDĚLSKÁ FAKULTA studijní obor zemědělské inženýrství, rybářství; 2010 PHD. JIHOČESKÁ UNIVERZITA V ČESKÝCH BUDĚJOVICÍCH, ZEMĚDĚLSKÁ FAKULTA studijní program: Ekologie a ochrana prostředí, obor aplikovaná a krajinná ekologie.
Specializuje se na biodiverzitu rybničních ekosystémů, jejich reakce na znečištění a měnící se podmínky, přírodě blízké rybářské hospodaření. Přenáší vědeckovýzkumné poznatky do hospodářské praxe.
Vystudoval v roce 1997 MGR. PRINCETON UNIVERSITY obor ekologie a populační biologie. Diplomová práce – Dynamika fytoplanktonu v mělkých eutrofických jezerech; 2004 PHD. UNIVERSITY OF MICHIGAN obor ekologie. Disertační práce: Volba partnera jako hnací síla v dynamice mutualismů; POSTDOKTORANTSKÉ STUDIUM UNIVERSITY OF MICHIGAN obor evoluční ekologie.
Specializuje na výzkum prostorové populační dynamiky hmyzu, další oblastí jeho výzkumu je studium migrace alpského lesního stupně v reakci na regionálně se měnící klima a mikroklimatické zpětné vazby. Práce zahrnuje jak komplexní modelování systému, tak práci v terénu.
Je vodohospodářský inženýr. Vystudoval Stavební fakultu Slovenské technické univerzity v Bratislavě. Pracoval 8 let ve Slovenské akademii věd. Zabývá se ekologickými otázkami integrovaného managementu povodí. Je spoluautorem knihy: Water for Recovery of Climate, New Water Paradigm 2007 (www.waterparadigm.org), přeloženo do 6 jazyků. Držitelem Goldmanovy ceny za rok 1999, a to za své příspěvky o hospodaření s vodou slovenské řeky Torysy.
Je iniciátorem projektů obnovy krajiny zadržováním vody v krajině (Vodní les ve Vysokých Tatrách) po kalamitním větrném polomu. V roce 2000 stál na začátku vládního Programu revitalizace krajiny a integrovaného managementu povodí Slovenské republiky. Prosazuje názor, že na globálních klimatických změnách se zásadně podílí rozbití tzv. malého vodního cyklu. Jako expert na obnovu krajiny zván do zahraničí (např.: Indie, Kalifornie, Řecko, Austrálie) V roce 2022/23 spoluautor White Paper - Water for Climate Healing, prezentováno delegací Slovenska na 2. Konferenci o vodě OSN 22.-24.3. v New Yorku a následně v sídle FAO a orgánech EU v Bruselu.